آشنایی با ویلاهای پیش ساخته
اگرچه مفهوم خانه های پیش ساخته مفهوم جدیدی نیست، اما مطمئناً در چند دهه گذشته تکامل یافته و گسترش یافته است تا به راهی مناسب برای مالکیت خانه برای افراد با هر پیشینه اقتصادی، در هر نقطه از کشور، و با گرایش های طراحی متفاوت تبدیل شود. هنگامی که اصطلاح خانه پیش ساخته را می شنوید (اغلب به پیش ساخته کوتاه می شود)، به یک نوع ساخت و ساز ساختمان اشاره دارد تا سبک خاصی از خانه. خانه های پیش ساخته آنهایی هستند که خارج از محل ساخته می شوند و سپس به مقصد نهایی منتقل شده و مونتاژ می شوند.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

مریم شمس –  مدیر ارشد مالی

تاریخچه مختصر:
به طور کلی، خانه های پیش ساخته جذاب هستند زیرا توانایی ساخت خانه ارزان تر، سریع تر و پایدارتر از روش های سنتی ساخت و ساز را ارائه می دهند. ایده ساخت اجزای یک ساختمان در یک مکان و مونتاژ آن در مکان دیگر واقعاً باستانی است. سوابقی وجود دارد که رومی ها از اجزای پیش ساخته برای ساختن سریع قلعه ها در سرزمین های تازه فتح شده استفاده می کردند.

چرا ویلا پیش ساخته را انتخاب کنیم؟
هزینه ساخت یک خانه پیش ساخته بسیار کمتر از ساخت بتنی سنتی است.
مونتاژ سریع است.
هزینه های نگهداری کم است.
هزینه های مهندسی عمران برای ساخت و ساز کم است.
سازه پیش ساخته دارای عمر متوسط 60 سال است.
طراحی با توجه به الزامات معماری درخواستی انجام می شود.
مسکن کاملاً عایق شده مطابق با استانداردهای عملکرد حرارتی و صوتی.
ویلای پیش ساخته نسبت به ویلای های بنایی بسیار مقاوم تر در برابر زلزله می باشد.

قیمت خانه پیش ساخته چقدر است؟
همانند ساخت ویلای ها سنتی، قیمت ویلا پیش ساخته نیز با عوامل زیادی تعیین می شود. اندازه ویلای پیش ساخته و پیکربندی آن در هزینه یابی اهمیت ویژه ای دارد. اگر خانه جادار باشد و یا چند طبقه باشد، قیمت تمایل به افزایش خواهد داشت.
ویژگی های دیوارها و سیستم عایق نیز باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، دیوارهای ضخیم تر هزینه بیشتری خواهند داشت. در عین حال، قیمت عایق در قیمت تمام شده خانه پیش ساخته منعکس می شود. به آن این واقعیت را اضافه کنید که تکمیل روی مقدار پول خرج شده تأثیر می گذارد. از آنجایی که خانه پیش ساخته به صورت سفارشی طراحی می شود، نوع کفپوش، مشخصات چوب و نوع رنگ استفاده شده را می توان با توجه به سلیقه شما انتخاب کرد.
به طور کلی، برای یک خانه پیش ساخته باید بین 4 تا 6 میلیون تومان در هر متر مربع حساب کنید. وقتی از قیمت متوسط صحبت می کنیم، عناصر ذکر شده در بالا را در نظر می گیریم. علاوه بر این، خانه هایی که برای نصب در مناطق طوفان در نظر گرفته شده اند، نیاز به ساختار تقویت شده دارند. در این صورت قیمت هر متر مربع می تواند تا 7 الی 8 میلیون تومان افزایش یابد.
هزینه های جابجایی و مونتاژ باید به هزینه طراحی و ساخت خانه اضافه شود. و هزینه آماده سازی فونداسیون ها به صورت بلوک یا دال بتنی را نباید فراموش کرد. در نتیجه، تعیین قیمت دقیق بدون دانستن ماهیت خاص پروژه شما غیرممکن است.

انواع سازه‌های ویلاهای پیش ساخته
1. ویلاهای پیش ساخته با سازه فلزی
2.ویلاهای پیش ساخته با پنل‌های ساندویچی
3.ویلاهای پیش ساخته با سازه‌های چوبی
4.ویلاهای پیش ساخته با سازه‌های ترکیبی

مزایای ویلاهای پیش ساخته
1. امکان ساخت سریع ویلا
2. قابلیت جابجایی ویلا
3. استفاده بهینه از انرژی
4. مقاومت به زلزله
5. طراحی دکوراسیون متناسب با سلیقه خود
6. دوام بالای متریال به کار رفته در ویلاهای پیش ساخته
7. قابلیت بازیافت متریال ساختمانی

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به دهقان ویلای دوم، ساختمان متین، واحد 5
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
© تمامی حقوق این وبسایت برای گروه کیان ویلا محفوظ است.