طراحی نقشه معماری ویلا

در دنیای امروز انسان به دنبال کوچکترین فرصت برای خروج از محیط پر تلاطم شهری است، بنابراین بهترین مکان برای پناه بردن به طبیعت ویلا است. در کشور ما با توجه به مناطق بکر طبیعی و همچنین آب و هوای جذاب و دلربا در شمال کشور و مناطق خوش آب و هوا ، ویلاهایی مدرن و کلاسیک طراحی شده است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. برای طراحی تمامی ویلاهای مدرن چه در داخل و چه در بیرون از نکات مهمی استفاده شده است که بیان این اصول طراحی مدرن ویلا را ضروری می دانیم. در حال حاضراز ساخت ویلا های مدرن بیشتر استفاده می شود و معماران با طراحی دو بعدی و سه بعدی این ویلا ها را خاص میکنند.. اما در این قسمت می خواهیم به فضای داخلی ویلا یا همان نقشه معماری بپردازیم که مهمترین نکته در مورد اصول طراحی یک ویلای مدرن است. برای طراحی داخلی این ویلاها معمولا از سقف های بلند استفاده می شود. یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت شود تفکیک قسمت های خصوصی و عمومی ویلا است که با هنر معماری باید جدا از هم جدا شوند و وقتی مهمانی وارد ویلا می شود حس بدی نسبت به استفاده از اماکن خصوصی ویلا ایجاد می شود که مالک ملک ندارد.

متخصصان و طراحان کیان ویلا همیشه کار خود را با تحلیل دقیق فضا شروع می کنند، مواردی مانند اندازه، شکل و کاربری فضا معمولا از همان ابتدای طراحی مورد توجه قرار می گیرد. همچنین طراحان قبل از انتخاب مصالح به ویژگی های معماری فضا مانند پلان سایت، نورپردازی و … توجه ویژه ای دارند. طراحی داخلی عبارت است از بهبود عملکرد فیزیکی و ذهنی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور تسهیل فعالیت های روزمره زندگی در آنها. بنابراین فضا عنصر اصلی طراحی داخلی است.
اصلی ترین موضوع در زمینه ویلاسازی طراحی پلان معماری ویلا میباشد که در صورت طراحی درست آن ویلای شما ارزش ریالی بیشتری خواهد داشت در فروش ویلا بسیار تاثیر گذار خواهد بود و ویلای شما خوش نقشه خواهد بود. نور دهی به کل قسمت های ویلا بسیار مهم میباشد. جهت طراحی نقشه دو بعدی ویلا اولین و مهمترین نکات از قبیل شرایط زمین، شیب ،شمالی یا جنوبی بودن زمین و چشم انداز، دسترسی ها همچنین تعداد اعضای خانواده، بازه سنی، تعداد طبقات و اتاق های مورد نیاز و همچنین استخر و جکوزی و موتور خانه و آلاچیق و آتشکده بسیار مهم میباشد.
مراحل طراحی ویلا در گام اول نسبت به شرایط زمین و خواسته های کارفرما اقدام به کشیدن نقشه به صورت کلی و ساده میکنیم تا کلیات کار مشخص شود. در گام بعدی طراح اقدام به طراحی دقیق تر نقشه ویلا می نماید این مرحله یکی از ارکان اصلی اجرای ساختمان است و شروع آن با پلان معماری است و بعد از آن سایر نقشه های مهندسی طراحی می گردد . پس از تایید نقشه های معماری توسط مالک با استفاده از پلان معماری محاسب سازه نقشه سازه ساختمان از قبیل محاسبات فونداسیون، ستون ها و تیرها را ارائه خواهد داد. نمای ویلا نیز پس از نقشه معماری به صورت سه بعدی طراحی می گردد و از همان ابتدا کارفرما سبک ویلای موردنظر خود را طبق نمونه های ارائه شده انتخاب و به طراح خود اطلاع می دهد تا طراحی تخصصی ویلا بر اساس سبک مورد نظر انجام شود. در انتها طراحی نقشه برق و مکانیک ساختمان ترسیم می گردد تا کلیه نقشه های مهندسی جهت طراحی ویلا تکمیل گردد نقشه های تاسیسات و برق برای ارائه ی جزئیات اجرایی برق کاری و سیم کشی ساختمان و همچنین تاسیسات سرمایشی و گرمایشی می باشد.و لوله کشی ویلا انجام میشود. در مرحله بعد از طراحی دو بعدی یا همان نقشه معماری به سراغ نقشه های سه بعدی میریم یا همان 3d که در بخش طراحی سه بعدی کاملا توضیح داده شده است. نوع سبک کار به عنوان مثال مدرن یا کلاسیک در نقشه معماری تاثیر گذار بوده است.
کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به دهقان ویلای دوم، ساختمان متین، واحد 5
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
© تمامی حقوق این وبسایت برای گروه کیان ویلا محفوظ است.