طراحی سه بعدی ویلا

طراحی سه بعدی :
پس از طراحی معماری و یا همان دو بعدی ویلا به مرحله طراحی سه بعدی میرسیم که همان 3d میباشد .
در مرحله سه بعدی بخش های ویلا که نیاز به طراحی سه بعدی میباشد رو مشخص میکنیمطراحی سه بعدی نما
طراحی سه بعدی محوطه
طراحی سه بعدی روف گاردن
طراحی سه بعدی داخلی
طراحی سه بعدی سر در
بعد از مشخص کردن قسمت های که نیاز به طراحی دارن باید سبک طراحی را مشخص کنیم
سبک کلاسیک
سبک مدرن
سبک نئوکلاسیک

در ساخت و ساز ویلا نمای ویلا و طراحی سه بعدی آن بسیار مهم میباشد و رقابتی میباشد و در فروش ویلا بسیار مهم میباشد. انتخاب صحیح متریال و مصالح در اجرای نما بر عمر مفید آن بسیار تاثیر گذار بوده است.که متاسفانه در کشور ما به عمر سازه و نما اصلا توجه نمیشود و فقط به زیبایی نما توجه میشود که بعد از مدتی نما اجرا شده از بین میرود و کیفیت اولیه خود را از دست میدهد. در ادامه به توضیح سبک های مختلف می پردازیم:

سبک کلاسیک:
طراحی ویلا کلاسیک یکی از سبک های طراحی است که از گذشته تاکنون طرفداران زیادی داشته است. معمولا این طرح با ستون ها و طاق های بلند، مجسمه های تزئینی و طاق ها و سرستون ها شکوه خیره کننده ای دارد.

یکی از بهترین سبک های طراحی ویلا که معمولا توجه عموم را به خود جلب می کند، سبک طراحی ویلا کلاسیک است. در طراحی این نوع ویلا معمولا تنوع متریال به کار رفته نسبت به سبک های دیگر کمتر است. معمولاً استفاده از سنگ برای ظاهر کلاسیک مناسب تر است. همچنین نورپردازی در نمای کلاسیک بسیار مهم است و باعث زیباتر شدن طراحی ویلای کلاسیک می شود.

طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک معمولا دارای عناصر زیر است:

دیوارهای بلند
مبلمان بسیار عالی و استیل
اشیاء تزئینی مانند آینه های بلند و کاغذ دیواری
ستون های بلند و پنجره های متقارن
وجود مجسمه هایی با رنگ های روشن مانند سفید و کرم
وجود عناصر نورپردازی طبیعی و مصنوعی در طراحی داخلی کلاسیک
در این نوع طراحی از مواد و ابزار زیادی استفاده می شود. جزئیات به کار رفته در این سبک بسیار بیشتر از سایر سبک های طراحی مانند سبک مدرن است. بنابراین هزینه طراحی ویلا با کمک این سبک معمولا هزینه های بیشتری را به همراه دارد.

از مهمترین معیارها و اصول طراحی ویلا کلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از خطوط منحنی برای ایجاد حس آرامش بیشتر در طراحی داخلی ویلا و عناصر آن استفاده شده است. این خطوط را می توان روی بالش، پارچه کوسن و روتختی نیز استفاده کرد.
ظرافت و استحکام در طراحی و اجرای گچ بری ستون ها و سقف ها و همچنین قاب دیوارها باید کاملا مشهود باشد. معمولاً برای این عناصر از رنگ سفید استفاده می شود.
نقش و نگارهای گلدار، راه راه و چهارخانه در طراحی ویلای کلاسیک بسیار به چشم می خورد. این نوع طرح ها هم برای دکوراسیون داخلی و هم برای فضای ویلا قابل استفاده است.
تناسب، تقارن و نظم باید در تمامی مراحل طراحی ویلای کلاسیک و عناصر به کار رفته در آن رعایت شود.

طراحی نما و فرم به کار رفته در این سبک نسبت به سبک مدرن پیچیده تر است.
معمولا در این طرح از مصالحی مانند آجر، سنگ،وسیمان چوب یا سایر مصالح سنتی استفاده می شود.
نورپردازی در نمای ویلا به صورت اصولی و کاربردی استفاده می شود.
در داخل ساختمان از تکنولوژی و امکانات به روز استفاده شده است.
تناسب و نظم در نما و طراحی ساختمان یکی از ویژگی های مهم در این نوع طراحی است.
در این طراحی باید در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی دقت زیادی کرد. در این سبک ویلا نمی توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.
معمولا برای نشان دادن قدرت و عظمت طرح باید از رنگ های خنثی استفاده کرد. باید از رنگ هایی استفاده کرد که حس اعتماد، قدرت، ظرافت و رسمی بودن را منتقل کنند.
علاوه بر رنگ های روشن و خنثی می توان از رنگ های طلایی، برنزی، قهوه ای، مشکلی، یشمی، زرشکی و سرو نیز استفاده کرد. البته نکته اینجاست که نمی توان همه این رنگ ها را با هم استفاده کرد. فقط یک یا دو رنگ را می توان با هم استفاده کرد.
از ویژگی های رایج طراحی ویلاهای کلاسیک استفاده از چوب های طبیعی مانند گیلاس، بلوط، گردو، ماهون و سرو است.

سبک مدرن:
در این سبک برخلاف سبک کلاسیک تزئینات و تجملاتی وجود ندارد و تمامی طرح ها ساده ،با استفاده از یک یا دو متریال است. در واقع در طراحی ویلا مدرن به جزئیات کمتر توجه شود می شود و بیشتر به فضا توجه میشود و در واقع طراح به فضا و حجم بیشتر اهمیت می دهد.

معماری یک هنر است و به همین دلیل با زمان تغییر می کند. و با توجه به این موضوع، دیدن تفاوت‌ های بین خانه‌ هایی که در دهه‌های مختلف ساخته شده‌اند، آسان‌تر می‌شود. سبک‌ها و پرداخت‌ها تحت تأثیر تغییرات جمعیت ‌شناسی محلی، پیشرفت‌های فناوری در روش‌ها و مصالح ساختمانی، و همچنین روندهای اجتماعی در شکل و بیان قرار گرفته‌اند. برخی از این تغییرات ظریف هستند در حالی که برخی دیگر چشمگیر هستند و با هم یک تحول واقعی در طراحی ویلا را تعریف می کنند. طراحی معاصر، یا آنچه ما در اینجا به عنوان “طراحی مدرن” از آن یاد می کنیم، به سادگی همان چیزی است که امروزه رایج است. مطمئناً سخت است که سبک سال 2022 را با قطعیت مطلق مشخص کنیم، زیرا گرایش‌ها در طراحی و هنر به طور مداوم در حال تغییر هستند، اما مطمئناً می‌توانیم تعدادی از ویژگی‌ها را برجسته کنیم.
طراحی خانه مدرن بر خطوط تمیز و اشکال هندسی تاکید دارد. دیگر ویژگی‌هایی مانند طاق‌ها، ستون‌های پرآذین، کرکره‌های پنجره یا هر گونه تزئینات عجیب و غریب وجود ندارد. به جای این ویژگی ها که در یک نقطه از تجمل و ثروت صحبت می کرد اشکال ساده و عدم تقارن عمدی است. دیگر از زرق و برق گذشته نیست. طراحی مدرن همچنین از عناصر افقی و عمودی قوی استفاده می کند و حس سلسله مراتب را ایجاد می کند در حالی که به نوعی هم در تضاد کامل قرار می گیرد و هم با محیط طبیعی اطراف محوطه سازی و محله ترکیب می شود. در نهایت، هدف از طراحی مدرن ساده کردن خانه، تاکید بر عملکرد و حذف هرگونه زواید غیر ضروری است. با حواس پرتی و بمباران مداوم تکنولوژی و استرس در زندگی مدرن ما، سادگی یک لحظه آرامش بخش و خوشایند در خانه های ما است.

به عنوان یک عنصر طراحی، همراهی پنجره‌های بزرگ با پنجره‌های کوچک‌تر در سرتاسر نمای خانه می‌تواند حس عدم تقارن عمدی را ایجاد کند که با بسیاری از عناصر ساختاری که ممکن است در این سبک ساخت‌وساز لذت ببرید، مطابقت دارد. این پنجره‌های بزرگ ممکن است برای جلوه‌ای چشمگیر در یک تزئینات برجسته پیچیده شوند یا چشمک بزنند، که بیشتر نمایانگر باز بودن طراحی خانه شما است،

سبک نئوکلاسیک در واقع مابین سبک کلاسیک و مدرن می باشد. که همان سبک کلاسیک میباشد که فقط از ابزار دستی استفاده نمیشود و ساده تر اجرا میشود و هزینه کمتری نسبت به سبک کلاسیک دارد.

کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به دهقان ویلای دوم، ساختمان متین، واحد 5
شنبه - پنجشنبه: 7:00-18:00
© تمامی حقوق این وبسایت برای گروه کیان ویلا محفوظ است.